пʼятниця, 15 травня 2009 р.

                               "ОЛЕКСАНДРІЯ"
                                                           Я  -  ЖИТТЯ   ТА   МАНДРИ
     Невід'ємною частиною та гордістю нашого міста є дендропарк «Олександрія».
     Наприкінці XVIII ст. польський король Август Станіслав Понятовський подарував м. Біла Церква великому коронному гетьману Польщі - Ксаверію Браницькому. В 1781 р. гетьман одружився на улюбленій камер-фрейліні імператриці Катерини II, племінниці Світлішого князя Григорія Потьомкіна - Олександрі Енгельгардт. На своїх землях неподалік Білої Церкви, графиня вирішила створити парк в пейзажному стилi за модою того часу.
     Атмосфера спокою, єднання з природою панує у парку. Відвідавши "Олександрію", ви відновите баланс та свою психологічну рівновагу, вберете сили та здоров'я могутності давніх дерев, доторкнетесь до застиглої інформації й енергетики каміння, відчуєте силу цієї землі. Кожного разу, як вперше, знайдете нову красу та чарівність.
    А поки що ми пропонуємо переглянути частину цієї краси на фотографіях.


        Головний вхід - одна з основних архітектурних споруд парка.

                     Пам’ятний знак на честь 200-річчя «Олександрії».
       Композицію «Варна» було зруйновано у післявоєнні роки. Відновлено її нещодавно.
                                          Велика галявина
              Скульптура бога торгівлі "Меркурія" на партері перед колонадою "Луна".
     Колонада «Луна».Назва павільону «Луна» не випадкова і пов'язана з унікальними акустичними властивостями споруди. Слово, навіть пошепки вимовлене в одному кінці споруди, без спотворень, передається в інший кінець, хоча відстань становить 34 метри.

                                       «Кінська могила»

        «Колона Суму»(Колона Пелікана). Верхня частина колони завершується  скульптурою пелікана, який годує чотирьох пташенят.
           Споруда«Ротонда». В різні часи вона була відома, як «Павільон Потьомкіна» або «Раковина Потьомкіна».
                                              Альтанка
                                 Паркова скульптура«Аполлон»
                                Паркова скульптура«Гладіатор»
       Неподалік колонади «Луна» знаходиться улюблене дерево графині О. В. Браницької —   сосна Веймутова. Серед своєї породи це найстаріше дерево на Україні. 
В 1992 р. на честь гвардійських офіцерів, учасників війни Росії з Наполеоном (1812 р.) , які неодноразово відвідували парк «Олександрію», встановлена "Лава декабристів."
Водоспад "Великий".
                                          Фонтан
                              Джерело "Лев" у Східній балці.
Цей комплекс малих архітектурних форм споруджено під час реставрації парку в 1957-1968 роках. Температура води постійна і не залежить від пори року — +9 °C. 

   Архітектурною  спорудою  парку є «Руїни», побудовані  в  кінці 18 ст.                                 З-під «Руїн» б'є  потужній  водоспад. 

                                          Статуя "Діана" 
                       Скульптура «Діви Марії» на острові "Марії".
         В 1815 році Браницька привезла в Білу Церкву з Берліна молодого садівника Августа Енса, який протягом наступних 54 років працював у парку, створюючи все нові і нові композиції. Творінням його рук є ландшафтні композиції, які збереглися і до наших часів на Великій і Малій галявинах. В подяку за його багаторічну працю і на честь 50-річчя його служби, господарі встановили в парку пам’ятну металеву колону.

  Водоспад "Черепаха" та ставок "Срібний серпанок". 

Арковий "Турецький місток".


                                     "Китайський місток"  
Розташований на греблі між ставками Центральної балки. Таку назву він дістав  завдяки альтанці на містку, дах якої нагадує дахи китайських пагод.На початку 90-х років 19 ст.  перед спорудою були установлені бронзові скульптури китайського мудреця і китаянки. Існує повір'я, якщо потриматися за бороду мудреця, то можна сподіватися на виконання найпотаємніших бажань.
                          Озеро Лебедине та "Китайський місток".
                             Один з паркових квітників
      У 1962 році на території парку, на першому поверсі адміністративного приміщення було відкрито музей. Його експозиція знайомить відвідувачів з історією створення парку «Олександрія», трьома поколіннями його власників — графів Браницьких.
                          Краєвид річки Рось від Палієвої гори.
          Палієва гора завжди була одним з найбільш мальовничих куточків парку "Олександрія".Крутий, кам'яний схил цієї гори сягає у висоту 27 метрів.  Колись тут, понад кам'янистим берегом Росі розміщувався табір легендарного Семена Палія.
         Шановні гості нашого блогу! На превеликий жаль, всього парку на сторінках не розмістити. Навіть цими фотографіями не передати всієї краси природи. Не можливо відчути аромату зелених насаджень та веселого співу пташок. Щоб зберегти враження від побаченого дива обовязково відвідайте цей справжній рай - "Олександрія". 

Немає коментарів:

Дописати коментар